Logowanie

email:
hasło:

Jury festiwalu

Jerzy Rados 

przewodniczący jury

 

 

Producent, reżyser, fotograf.

 

Reżyser i scenarzysta cyklu filmów dokumentalnych „Andrzej Wajda ogląda Popiół i diament”, „Janusz Morgenstern ogląda Do widzenia, do jutra...”, „Jerzy Skolimowski ogląda Rysopis” [Pomorska Fundacja Filmowa/TVP2, 2008-10] oraz trzynastu krótkich filmów dokumentalnych z udziałem najwybitniejszych polskich reżyserów filmowych „Kuchnia Mistrzów” [Pomorska Fundacja Filmowa, 2009-11].

 

Autor niekonwencjonalnych kronik filmowych - „Gdyńskiej Kroniki Filmowej” [Miasto Gdynia, 2010-11] i „Kroniki Festiwalu Filmowego w Gdyni” [Pomorska Fundacja Filmowa, 2006-14].

Reżyser telewizyjnego widowiska publicystycznego z udziałem polskich naukowców „Bramy jutra” [TVP2, 2008-9]; programu „Wojciech Cejrowski - boso przez świat” z udziałem podróżnika Stanisława Szwarca-Bronikowskiego [TVP2, 2008]; popularnych wideoklipów - Maciej Maleńczuk „Gdzie są przyjaciele moi” i Paweł Kukiz „Miasto budzi się” [T1-Teraz, 2007], Wojtek Mazolewski Quintet „Bombtrack” [Pomorska Fundacja Filmowa, 2012], reklam - „Wojna i Pokój” [n/ITI Neovision, 2006], „Nordea - stwarzamy możliwości” [Nordea Bank Polska SA, 2008], „Touch of Magic - Europa Cinemas Prize” [Capital Park, 2008] i innych.

Pomysłodawca i realizator kolejnych trzynastu edycji Pomorskich Warsztatów Filmowych [2006-2014]. Współzałożyciel i wicedyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Producent wielokrotnie nagradzanych krótkich filmów fabularnych „Matka” w reż. Łukasza Ostalskiego [2013], „Olena” w reż. Elżbiety Benkowskiej i innych.

 

_______________________________________________________________________________________________

 

Małgorzata Szumska

 

 

Aktorka, przewodniczka, blogerka, instruktorka jogi... a jak już kiedyś dorośnie to zostanie podróżniczką.

Wędruje samotnie, wtedy czuje prawdziwy smak przygody, spotyka najlepszych ludzi, poznaje własne granice. Uważa, że siedzenie na podłodze w chińskim pociągu przez 26 godzin nauczyło ją pokory, zgubienie paszportu w Wietnamie - wiary w ludzi, a miesiąc spędzony w indyjskim aszramie - wiary w siebie.

Hinduski wróżbita powiedział jej, że nie zazna spokoju w jednym miejscu, buriacki szaman, że czeka ją życie w drodze, i nawet Cyganka z Kazimierza Dolnego powiedziała jej „jesteś taka jak my, bez domu i wszędzie u siebie.”

 

Do trzydziestego roku życia ma plan być na każdym kontynencie. Do pięćdziesiątego roku życia ma plan polecieć na orbitę.

 

Za pokaz „Zielona Sukienka” otrzymała nagrodę publiczności oraz nagrodę jury na Studenckim Festiwalu Podróżniczym Kormorany, nagrodę Czwarty Żywioł na festiwalu 3 Żywioły oraz Złoty Ślad na Podróżniczym Festiwalu Śladami Marzeń.

 

 

Więcej:

www.facebook.com/MalgorzataSzumska

 

________________________________________________________________________________________

 

Sławomir Pultyn

 

 

Operator filmowy, fotograf, reżyser. Jest autorem filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych, a także podręczników do gimnazjum i liceum "Zajęcia Filmowe". Wykładowca w Gdyńskiej Szkole Filmowej i Pomorskich Warsztatów Filmowych. 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Więcej:

www.gsf.pl/SlawomirPultyn

 

_______________________________________________________________________________________________

 

Igor Tracz

 

 

Kilkukrotny Mistrz Świata i Europy w wyścigach psich zaprzęgów w warunkach śnieżnych i bezśnieżnych. Jest pierwszym w historii Polakiem, który ścigał się swoim psim zaprzęgiem na kontynencie amerykańskim. Tytuły najszybszego na świecie zdobył między innymi dwukrotnie w Kanadzie, Norwegii i Włoszech. Pracuje jako trener sportu zaprzęgowego na północy Rosji, we Francji, Łotwie i Anglii. W Trąbkach Wielkich koło Gdańska prowadzi klub Amberdog, gdzie trenuje lokalną młodzież, która pod jego czujnym okiem zdobywa medale w zawodach zagranicznych. 

 

Igor startuje w zawodach w różnych zakątkach świata od 14 lat. Ponadto wspina się, nurkuje i uprawia kolarstwo górskie. Jego psy to najszybsze psy sportowe/ zaprzęgowe- Greystery: mieszanki wyżłów i chartów (ma ich 14). 

 

Więcej:

igortracz.pl

facebook.com/traczerdogs

youtube.com/FiprexMistrz?

 

 

Organizator

Patron wydarzenia

 
 

Partnerzy